Червоновухі черепахи

Неділя, 8 серпня 2010 року 

Як Шустрик став Шустринькою

Привіт усім!
Нам уже майже по 2,5 роки (Нептунові на 2 місяці більше). Ми добре почуваємося, гарно їмо і розвиваємось. Нептик (Нептун) вже має довжину панцира 12 см. А я, Шустринька (саме так, Шустринька, а не Шустрик, як думали наші опікуни), маю довжину панцира більше 13 см. Ці весна і літо були для мене дивовижними: весною я стала швидко рости, обігнала Нептуна і по масі, і по розмірах панцира. Навіть стала агресивною й інколи кусну Нептика (жіночі створіння часто виявляють агресивність по відношенню до протилежної статі ;-)). Але це буває рідко і тільки під час сніданку. Нептик у цей час тримається осторонь. А коли поїмо, то весело гасаємо по акваріуму або гріємось під штучним сонечком.
Рано чи пізно перед утриманцями черепах виникає проблема визначення їх статі. Як відрізнити самців від самок? Про це читайте далі  >>>
 



Четвер, 1 квітня 2010 року
День народження Шустрика 
 
Я – Шустрик. Усім привіт!
Сьогодні чудовий день, адже стільки зразу свят: перше квітня – день сміху; першого квітня 2-а роки тому я вилупився з яйця, тобто, народився; у цьому році на перше квітня випав Страсний (чистий) четвер.
Ми з Нептиком проснулися рано. Десь годині о сьомій ми гарно поїли: з’їли декілька невеликих шматочків банана, по 3-4-ри шматочки (шматочки завбільшки 2-3 сірникових головки) сирої печінки і по 5-6 шматочків яловичого м’яса (теж сирого).
Поки ми їли, а треба сказати, що з’їли ми все це дуже швидко, наш акваріум почали прибирати: витягли і помили штучні водорості, галуни, черепашниці та інше. Мили шорсткою губкою під проточною гарячою водою без будь-яких миючих засобів, щоб у нас не було подразнень шкіри. Тоді взялись за воду: спочатку сифоном прибрали дно нашої домівки, тоді ввімкнули фільтр десь на півгодини, після того ще раз сифоном прибрали дно. Таким чином було відібрано з акватераріуму 2-3 відра води. Доповнили чистої відстояної води до попереднього рівня. Після того поставили все обладнання «на місце».
За цей час ми встигли добре «побовтатися» у відсаднику з теплою водичкою, сходили в «туалет» і чекали повернення додому після прогрівання акватераріуму. Повернувшись додому, ми загорали на острівку, гралися з Нептиком, пустували, «переставляли» обладнання.
Весною, літом і осінню прибирають нашу домівку 2-а рази на місяць, а взимку – 1 раз, тому що в цей час ми малоактивні.
Ось так пройшов мій день народження, день сміху і чистий четвер. Як кажуть тепер – три в одному!

 

Нептик і Шустрик вітають вас у цьому блозі!
 

Ми - червоновухі черепахи: Нептун (Нептик) і Шустрик. Нептун народився в середині січня 2008 року, а Шустрик - у перших числах квітня 2008 року. Хоча Нептик дещо старший і більший розміром, він мене, Шустрика, не ображає. Ми любимо гарно поїсти (їмо один раз на день, близько 7-ї години ранку). Після смачної їжі - кусочок банана, сушені креветки, м'ясо риби або телятини, один раз у тиждень нам дають яловичу печінку - ми з Нептиком пустуємо або гріємось під звичайною лампою. Періодично нас опромінюють УФ світлом, а їжу опромінюють щоденно.
Зараз у нас період спокою: з кінця листопада і до середини лютого (період зимової сплячки). Ми надзвичайно мляві, не хочеться нічого їсти. Це вже друга наша зимівля. Скоро до нас повернеться апетит і ми потроху прийдемо у свою звичайну форму.
 


Річниця з дня придбання червоновушка Нептуна

15 березня 2008 р. У цей весняний день у наших опікунів у двохмісячному віці з'явився Нептик (Нептун). Це була справжня крихітка: довжина панцира 3 см, маса менша 20 г. Верхня частина панцира (карапакс) була яскравого зеленого кольору, а нижня (пластрон) - до цього часу залишається яскраво жовтого кольору з невеликими зеленими плямами. Голову Нептика з обох сторін прикрашають дві продовгуваті яскраво червоні плями.
У цей же день був облаштований акватераріум на 25 л. Нептик зі скляної банки перебрався у своє просторе житло. Маленьке перелякане створіннячко зі втягнутими головою і кінцівками заховалося у штучні водорості і просиділо там майже добу. На наступний день Нептик потроху став обстежувати своє помешкання, але при наближенні людей до акваріуму швидко ховався за черепашницю або у водорості. Відпочивав в основному біля терморегулятора, міцно вчепившись лапками за нього.
Годували його дрібною сухою креветкою: 5 штук на один раз. Вже через декілька днів Нептик спокійно реагував на присутніх, а коли бачив, що у їх руках знаходиться пакетик з кормом, то дуже швидко махав лапками і метушився по акваріуму. А десь за тиждень ця довірлива і розумна крихітка спокійно вилазила на долоню і їла з руки.
До сухого корму додали ще кусочки банана. А через місяць-півтора в раціоні Нептика з'явився мотиль.
У вечірні години Нептик під пильним оком наших опікунів прогулювався по квартирі. Він був настільки малесенький, що міг заховатися в будь-яку шпаринку.
Поступово Нептик підростав: зараз його маса 90 г, а довжина панцира виросла до 8 см.



Понеділок, 9 березня 2009 р.
Як ми з Нептуном зиму зимували


У 2009 році в нас з Нептиком була перша зимівля. У літературі описується, що зимова сплячка для червоновухих черепах не обов'язкова. Але природа бере своє. Десь наприкінці листопада ми стали мляві, сонні, малорухливі. Нам не хотілося нічого їсти. Ми часто відмовлялися навіть від нашої найулюбленішої їжі: м'яса і мотиля. Опікуни були стурбовані нашою поведінкою. Вони уважно спостерігали за нами, продовжували доглядати нас як і раніше: прибирали акватераріум, опромінювали УФ-променями, очищували та регулярно міняли воду. Температура повітря в кімнаті увесь цей час була 20-22 градуси, температура води в тераріумі - вдень 20-24 градуси, а вночі 18-20.
Так продовжувалося близько двох місяців.
А з кінця січня до нас знову поступово повернувся апетит. Пройшла млявість і сонливість. Зараз ми добре почуваємося. Інколи ми влаштовуємо змагання: хто швидше гірку з гальки розкидає по днищу тераріуму. Осбливо до вподоби такі пустощі Нептикові. Він хоча і більш спокійний, ніж я, Шустрик, але він масивніший і сильніший, тому "гори" він звертає :-). Щоранку близько шостої години ми починаємо нагадувати про себе. У пошуках їжі пересуваємо не крупну гальку, чим створюємо невеликий гуркіт. Опікуни жартома називають нас "живим будильником". Ось так ми й перезимували.



Червоновухі черепахи

Цей вид черепах можна зустріти на південь від Північної Америки, у Південній та Центральній Європі, Південній Африці, Південно-Східній Азії. Здатність цих черепах жити в слабо проточних водоймах, витримувати порівняно низькі температури і бути невибагливими до харчування дозволила їм розселитися далеко за межі свого природного ареалу в південно-східній частині США.
Останнім часом з'являється усе більше охочих утримувати цих красивих черепах у домашніх умовах. При хорошому догляді, черепахи добре розвиваються і приносять господарям задоволення від спілкування з ними (світлини червоновушок >>>).
Однак слід пам'ятати, що утримання червоновухих черепах в неволі виявляється значно складнішим, ніж може здатися на перший погляд. Важливо пам'ятати, що хоча черепахи більшу частину часу проводять у воді, суша їм потрібна обов'язково. Тому житло для черепахи треба створювати з огляду на особливості її існування >>>.  



Деякі відомості про червоновухих черепах

Червоновуха черепаха (красноухая черепаха) належить до сімейства прісноводних черепах (Emydidae). Свою назву черепаха отримала через дві яскраво-червоні або оранжеві видовжені плями за очима. Здатність їх жити в слабопроточних водоймах, переживати порівняно низькі температури і невибагливість до харчування дозволила їм розселитися далеко за межами свого природного ареалу на південному сході США. Черепах можна зустріти на південь від Північної Америки, у Південній та Центральній Європі, Південній Африці, Південно-Східній Азії. Червоновухі черепахи часто витісняють аборигенні види черепах. Молоді черепашки народжуються з довжиною панцира близько 3 см. У свої перші півтора року вони здатні вирости до 7,5 см. Потім ріст сповільнюється, і черепаха збільшує свій ріст в середньому на 1-1,25 см в рік. Довжина панцира дорослої черепахи може сягати 25-30 см. Дорослі самки більші від самців, мають більш потужні щелепи. Спарюванння в природі - з кінця лютого по травень. У неволі черепахи спарюються цілий рік. Зазвичай у кладці буває від 6 до 10 яєць. Кладок може бути декілька протягом року. Статевої зрілості досягають у 6-8 років на волі, в неволі самці стають зрілими у віці 4 роки, а самки - у 5-6 років. При хорошому утриманні червоновуха черепаха у неволі живе до 40 років.
За матеріалами Вікіпедії



Утримання червоновухих черепах

Утримання червоновухих черепах у неволі значно складніше, ніж може здатися на перший погляд. Важливо пам'ятати, що хоча черепахи більшу частину часу проводять у воді, все-таки це не риби, і суша їм потрібна обов'язково. Тому житло для черепахи треба створювати з огляду на особливості її існування. Для дорослої червоновухої черепахи потрібен акваріум на 100-150 л. Для черепах 1-2 років можна обладнати акваріум на 25-40 л. Для відпочинку черепасі потрібно обладнати острівок, який має займати не менше 25% площі акваріуму. Бажано побудувати похилий (від самого дна) берег з грубою (але щоб не дряпала) поверхнею. На суші можна насипати грунт (гравій або землю) за умови, що він не буде зсипатися у воду. Рівень води повинен бути не менше ширини панциру черепахи, що дозволить їй перевернутися, якщо вона з якої-небудь причини виявиться на спині. Вода повинна бути чистою і теплою 20-26 градусів. Помірно хлорована водопровідна вода не є небезпечною для черепах, але краще її відстоювати. Воду міняють по мірі забруднення, але не рідше 1-2 рази на тиждень. Можна встановити електричну помпу з фільтром і нагрівачем. Але і при наявності помпи, воду треба змінювати щотижня. Над острівком треба встановити лампу. Черепахи зазвичай гріються на суші. Острів конструюють на 20-30 см нижче краю акваріуму, оскільки активні черепахи можуть вибратися. Для черепах необхідне дозоване УФ опромінення (спеціальні ультрафіолетові світильники). 


 

Шустрик 


 
Нептун

©Koordinator. Матеріали блогу підготовлені його автором. При їх передруку (повністю або частини) посилання на цей блог та автора – обов’язкове. 

11 коментарів:

  1. Добрий день! Наша черепашка захворіла(не знаю чи то від з'їдженого вазона, чи то від чого...)В неї напухли очки, що ледве їх відкриває... Що робити? Я вже і в ромашці купала її, і в марганцівці... В акваріумі не хоче бути-напевне не має чим дихати, бо весь час відкриває ротика. Нічого не їсть. То цілу ніч спала в одіялі. і на день ми тоже залишаємо її. Дуже шкода цього маленького створіння чка...

    ВідповістиВидалити
  2. Доброго дня. Ви із Сум? У нас на 9-му мкр. є хороша ветеринарна лікарня, де Вашій черепсі зможуть допомогти. Забезпечтеїй спокій і можливість грітися під теплим промінням. Для цього візьміть світильник-прищепку (вони не дорогі) і прикріпіть його над акваріумом, а під ним зробіть узвишшя над водою, щоб вона могла туди залазити і грітися.
    Причиною опухання вік може бути що завгодно: отруєння, А-гіповітаміноз тощо. Подаю Вам форуми (обговорення) про хвороби червоновушок:
    http://www.evrovet.ru/arhiv/21_34826.htm - ветеринарна служба (черепахи)
    http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?s=bac9cf0308f8851367de1e1b59c1041b&f=116 - Львівський форум аквріумістів (є розділ про червоновушок).
    Хай виздоровлює ваша черепаха.

    ВідповістиВидалити
  3. На головній сторінці опублікував нову статтю "У червоновухої черепахи опухли очі. Що робити?". Прочитайте, може для Вас буде корисною.

    ВідповістиВидалити
  4. коли я придбала свою черепашку панцир у неї був виразного зеленого кольору, наразі він потемнів (сьомі 1,5-2 роки) це нормально?

    ВідповістиВидалити
  5. Так, це нормально. У самців, коли вони стають зрілими, панцир стає чорного кольору. У самочок він трішки світліший. А "ізумрудного" (яскравозеленого) кольору панцир буває тільки у малих черепашенят.

    ВідповістиВидалити
  6. мій бонька не йісьть гамарус що робити підскажіть будьласка

    ВідповістиВидалити
  7. Доброго дня. Із своїх спостережень можу сказати, що черепахи звикають до певної їжі і дуже неохоче беруться за якусь нову їжу. У мене так було з бананом. Вікушували кусочок і викидали його тут же з рота. А зараз - залюбки їдять банан. До гамаруса мої черепахи були привчені змалечку. Коли ми їх придбали, то вони тільки один гамарус їли. Зараз я їм даю гамарус під час кожного годування: на тоненьку скибку банана, змазаного рослинною олією, кладу декілька сушених креветок (гамарус). Коли підношу такий "бутерброд" до рота черепахи, вона його широко відкриває, захоплює "бутерброд" і ковтає. Інколи відкушує маленькими кусочками (так любить істи Нептун).
    Гамарус - це обов'язкова їжа черепахи. Мої черепахи "виловлюють" гамарус на поверхні води, якщо якась частинка "впала з бутерброда". Попробуйте своєму Боньці вмокати їжу, яку він любить (наприклад, м'ясо), у гамарус і годуйте з рук. Можна ще їжу вмокати у добре протертий порошок яєчної скорлупи. Так чи інакше, кальцій повинен поступати в організм черепахи, адже він їй потрібний для панцира. Інакше - хвороби не минути. Я бажаю Вам і Вашому Боньці доброго здоров'я. З Новим роком Вас!

    ВідповістиВидалити
  8. Відкрито перший український сат про червоновухих черепах.
    Захотьте , реєструйтесь, спілкуйтесь на форумі. Тут ви дізнаєтесь багато цікавого!
    http://turtle.at.ua/

    ВідповістиВидалити
  9. Відкрито перший український сат про червоновухих черепах.
    Захотьте , реєструйтесь, спілкуйтесь на форумі. Тут ви дізнаєтесь багато цікавого!
    http://turtle.at.ua/

    ВідповістиВидалити
  10. Добрий вечір. В мене є черепашка, їй вже десь років 5. Щоб їй було не скучно я поставила їй 2 ракушки з якими вона грається. Але, думаю, якщо б в неї зявився друг їй би було набагато веселіше. Знайти такого ж віку черепашку я неможу. Скажіть, можна до такої черепашки в акваріум купити маленьку черепашку.

    ВідповістиВидалити
  11. Такого досвіду у мене не має, тому не можу сказати, як вестиме себе велика черепаха. Можна тільки здогадуватися, що велика буде ображати малу черепаху. Тому жити вони мають окремо. Мої черепахи мають по 6 років з невеликою різницею у віці (3-4 місяці), різної статі, але разом вони не вгомоняться. Живуть окремо, а гуляють разом. Якщо великий басейн буде, де мала черепаха могла б заховатися, тоді їх можна утримувати разом.

    ВідповістиВидалити