неділя, 17 жовтня 2010 р.

Що потрібно знати при придбанні черепахи

Утримуючи черепаху, потрібно створити умови, максимально наближені до природних. Якщо цього не врахувати, то черепаха може захворіти  і навіть загинути.
Червоновушок в Україну завозять у 2-3-х місячному віці із спеціальних ферм США, країн Індокитаю та Малої Азії. 
Купуючи черепаху, потрібно уважно її оглянути. Панцир має бути цілим, неушкодженим, правильної форми; щитки повинні щільно прилягати один до одного; очі повинні добре відкриватися, бути чистими, без плівок, набряків та виділень. Обов’язково потрібно перевірити, чи не паразитують на черепасі кліщі. Для цього черепаху потрібно покласти на білу тканину або папір, оглянути шию, шкіру лапок.
Інколи до черепахи може присмоктатися п’явка.
Шкіра черепахи з характерним візерунком не повинна мати плям, тріщин, подряпин або виразок.
Рот у здорової черепахи рожевий, чистий, без виразок і білуватого нальоту. Слина не в’язка, без бульбашок, не тягнуча. Ніздрі чисті, без виділень. Дихання чисте, без звуків.
При огляді здорова черепаха пручається, активно рухає лапами, особливо задніми. Може шипіти або фиркати.
Придбану черепаху кладуть у коробку зі зім’ятим папером або зібганим куском тканини. Якщо на вулиці холодно, то в коробку кладуть грілку або пляшку з гарячою водою, загорнуту в папір або тканину (щоб не обпекти тварину).
І при покупці, і при транспортуванні тваринка отримує стрес, тому її потрібно помістити у зарання підготовлений акваріум або тераріум і дати можливість заспокоїтися. Акваріум розміщують у кімнаті, де буває найменше сторонніх людей і є можливість підключити електрообладнання: лампочку розжарення, ультрафіолетовий світильник, компресор-аератор, обігрівач.
При правильному виборі і догляді черепах можливість їх захворювання зводиться до мінімальної. На жаль, любителі-початківці допускають багато помилок при догляді за черепахами, що призводить до захворювання і загибелі тваринок. Статистика свідчить, що із ста новонароджених червоновушок, які попадають в домашній акваріум, лише одна доживає до однорічного віку.
Не такі вже й великі витрати і не дуже складний догляд за червоновухими черепахами, а спостереження і спілкування з цими розумними (інтелект вищий, ніж у курки і кролика) тваринками приносить не тільки велике задоволення, а й заспокоєння. Черепахи здатні знімати нервове збудження, попереджувати стрес. Не випадково східна медицина рекомендує спілкуватися з черепахами людям з великим нервовим навантаженням.

6 коментарів:

 1. Степан Пилипович, дякую на доброму слові! Обов'язково скористаюся вашою порадою.
  Переглянула ваш блог про черепашок, та помітила в кінці кожної статті посилання на подібні матеріали. Як ви це зробили? Я нещодавно спробовала скористатися цим сервісом, але, мабуть щось не зрозуміла і в мене нічого не вийшло.
  Чи не могли б ви розказати, як ви це зробили?
  Ще раз дякую.

  ВідповістиВидалити
 2. Обов'язково розкажу найближчим часом на сторінках "КЦ Левеня"

  ВідповістиВидалити
 3. скажіть будьласка чи обов'язково у акваріумі ставити фільтир і розжарувальну лампочку і ультра фіолетове випроміннювання

  ВідповістиВидалити
 4. Більш детальну інформацію про обладнання акваріуму або акватераріуму читайте на сторінці блогу "Акватераріум та його обладнання" або за посиланням на неї: http://neptikshustrik.blogspot.com/p/blog-page_07.html
  Якщо черепахи невеликі, то їх можна утримувати у акваріумі до 50 л, але острівок має бути. Лампу розжарення 25-40 вт вкручують у світильник-прищепку, який кріпиться до стінки акваріума. Воду потрібно міняти через 2-3 дні, тоді можна обійтися без фільтра. Якщо акваріум великий, то дивіться, як його обладнати згідно рекомендацій на вказаній сторінці.

  ВідповістиВидалити
 5. Ультрафіолетова лампа має бути обовязково. Але освітлювати малих черепах потрібно раз в 2-3 дні починаючи з однієї хвилини і поступово довести до 5 хв. Дорослі черепахи опромінюються 10-15 хвилин раз у 2-3 тижні. Ультрафіолет попереджає багато хвороб черепах, але не передозуйте! Це теж шкідливо.

  ВідповістиВидалити
 6. Сторінка називається "Помешкання для червоновушок - акватераріум"

  ВідповістиВидалити