Помешкання для червоновушок - акватераріум



АКВАТЕРАРІУМ І ЙОГО ОБЛАДНАННЯ
08.03.10 р.

Природні умови проживання червоновушок
У природних умовах червоновухі черепахи живуть у прісноводних водоймах, де вони знаходять їжу, а вразі небезпеки – схованку. Живляться червоновухі черепахи теж в основному у воді. Але, не дивлячись на свою назву, прісноводні черепахи, більшу частину життя проводять на суші, де вони відпочивають і гріються. При облаштуванні житла червоновушок у неволі необхідно максимально наблизити умови їх проживання до природних: подбати і про воду, і про сушу, і про температурний режим та інші умови їх існування. 

Створюємо житло для червоновушок
Із зазначеного вище випливає, що для утримання червоновухих черепах (і не тільки їх) у неволі потрібний спеціально обладнаний герметичний акватераріум відповідних розмірів. Найпростіший у виготовленні та найзручніший в експлуатації акватераріум у формі паралелепіпеда. Краще використовувати ємність з силікатного скла з товщиною стінок не менше 8 мм. Органічне скло менш практичне: черепахи дряпають його своїми гострими кігтиками. Основні розміри акватераріуму: довжина 80-100 см, ширина 40 см і висота 50-60 см. У такому акватераріумі об’ємом 160-200 літрів можуть мешкати одна-дві дорослі червоновухі черепахи.  

Потурбуємося про відпочинок наших улюбленців
Як уже зазначалося, для відпочинку черепахам потрібно облаштувати острівок. Щоб не захаращувати його камінням, біля стінок прикріплюють поличку з похилою площиною. Приблизно на середині висоти акватераріуму з одного боку роблять острівець зі скла прямокутної форми, яке приклеюють його трьома сторонами силіконовим клеєм до стінок акватераріуму, а до частини четвертої сторони острівка і дна приклеюють спуск у воду. Щоб черепахам зручно було вибиратися на острівець, до скла приклеюють мілку гальку, штучну траву тощо. За допомогою силіконового клею можна також приклеїти пісок. У крайньому випадку обробляють штучний беріг і трап крупнозернистою шкуркою або просвердлюють невеликого діаметру (0,5 – 1 см) багато отворів, щоб черепахам було зручно переміщатися. Головне, потрібно подбати, щоб черепахи не порізали собі кінцівки і не подряпали панцир цим штучним покриттям. Обов’язково над острівцем розміщують світильник для обігрівання і опромінення черепах.

Обладнуємо акватераріум
На дно акватераріуму обережно вкладають великі камені, що виступають з води. Потім можна насипати шар чистого крупного піску або дрібного гравію та встановлюють необхідне обладнання: світильники з лампою розжарення та УФ-лампою, авто-підігрівач води (взимку), помпу-фільтр, штучні водорості тощо. Після заливки води і перевірки працездатності обладнання акватеpаpіум готовий до заселення.
Є й інший варіант облаштування житла для черепах. На дно акватераріуму можна покласти гумові або пластикові килимки (продаються у господарчих магазинах). На килимки кладуть декілька штук крупної гальки (до 15-20 см). До стінок прикріплюють водорості та інше обладнання. Черепахам не завжди подобається, як ви їм облаштували житло, тому вони обов’язково намагатимуться щось «переставити». Щоб не було зайвих клопотів, краще зразу подбати про те, щоб електроприлади були захищені від непосидючих вихованців: зробити загорожу для фільтрувальної помпи, електрообігрівача тощо.
 
Облаштування освітлення для акватераріуму
Для створення відповідного мікроклімату в акватераріумі його обладнують кришкою з двох частин, 1/3 якої вільно відкривається, а до другої частини (2/3 ширини) кріпиться УФ (або комбінований) світильник і лампи розжарення над острівком потужністю не менше 40 Вт. У кришці або під кришкою роблять отвори для вентиляції, а у самому акватераріумі встановлюють водяний фільтр з аератором. 

Чиста вода – запорука здоров’я черепах
Коли акватераріум підготовлений, його заповнюють відстояною протягом 2-3-х діб водою від 1/3 до 1/2 висоти акватераріуму так, щоб поверхня води була нижче на 2-5 см від острівка.
Встановлюємо фільтр певної потужності з аератором для очистки води, щоб за годину його роботи він прокачував від 3-х до 10-и об’ємів води. У нашому випадку при загальному об’ємі акватераріуму 160-200 літрів буде залито від 60-и до 80-и літрів води. Фільтр Atman AT F301 має потужність 300 л/год, а фільтр AT F303 – 600 л/год. Зрозуміло, що при мінімальному об’ємі води (60 л) перший з них забезпечить 5-кратну перекачку води, а другий – 10-кратну. При збільшені води до 1/2 загального об’єму (80-100 л) потужності першого фільтру не буде вистачати, тому потрібно зразу придбати фільтр достатньої потужності.


Створюємо черепахам комфортні умови
Черепахи почуваються комфортно при температурі води 22-28 градусів за Цельсієм. Найнижчою температурою води може бути 18 градусів, а найвищою – 42 градуси (і перша, і друга – протягом нетривалого часу). Температура ж повітря повинна бути на 2-3 градуси вища, ніж води. У закритому акватераріумі таких умов легко досягти за допомогою спеціальних світильників або ламп розжарення, які нагрівають сушу (острівок) і повітря. При необхідності акватераріум обладнують електрообігрівачем з терморегулятором.

©Koordinator. Матеріали блогу підготовлені його автором. При їх передруку (повністю або частини) посилання на цей блог та автора – обов’язкове.

8 коментарів:

  1. У мене питання: Як часто ви миєте акваріум? Як саме?

    ВідповістиВидалити
  2. Доброго дня. Частота прибирання акватераріуму залежить від декількох факторів: 1) сезону - влітку прибираю частіше, один раз на тиждень-півтора, взимку один раз на 2-3 тижні; 2) від способу харчування - мої черепахи харчуються у відсаднику (окремому невеликому прозорому пластмасовому контейнері об'ємом 8-10 л, який наповнюю наполовину водою. Тут вони їдять, "йдуть" у туалет, тут залишаються залишки їжі; 3) від частоти харчування - після 3-х років черепах годують один раз у 2-3 дні, мої їдять раз у два дні.
    Як саме прибираю акватераріум? Витягую все, що там є (черепахи у цей час гуляють по квартирі), мию щіткою під проточною водою без мила, якщо потрібно, то в рожевому розчині марганцівки, гальку періодично прокип'ячую. Кип'яток знищує зелені мікроводорості. Сифоном відбираю забруднену воду з дна, де зсідаються крупні частинки. У цей час обов'язково працює фільтроочищувач води, який відбирає дрібніші частинки. Фільтр вмикаємо завжди у світлі години, але під наглядом: коли нікого в квартирі немає, фільтри вимикаємо, щоб не було електронебезпечної ситуації. Стінки, дно протираю мягкою губкою. Ні в якому разі під час прибирання не можна застосовувати миючі засоби: мило, порошки тощо.
    Води відбираю 2/3, а то й 3/4, після цього додаємо стільки ж чистої відстояної. Всього води 70-80 літрів. Опускаємо у воду всі черепашині іграшки і впускаємо самих черепах. Вони люблять переставляти іграшки на свій лад. Ось так коротенько все. Це не буде здаватися нудною і важкою справою, якщо сприймати прибирання не як повинність, а як творчу роботу-завдання для своїх улюбленців. Я прибираю акватераріум із задоволенням :).

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую за змістовну відповідь!

    ВідповістиВидалити
  4. Декілька днів тому дивився ваш блог "Мои бисеринки" пост "Денежное дерево" і хотів залишити там коментар, але чомусь він ні на публікацію, ні на модерацію не був прийнятий (((

    ВідповістиВидалити
  5. потрібно вимикати черепахам на ніч лампу чи їм потрібно світло цілодобово?

    ВідповістиВидалити
  6. Так, на ніч світло вимикається. Взимку лампа вмикається на короткий час - 5-6 годин. З лютого місяця додаємо кожного дня по 5 хвилин часу на освітлення та обігрівання. Влітку лампа увімкнута (якщо потрібно) 8-10 годин.

    ВідповістиВидалити
  7. в мене 2 червоновушки,і їм 1 рік. Подруга поїхала відпочивати десь на 2 місяці і лишила мені своїх червоновушок,яким також приблизно рік.чи можна їх тримати в одному акваріумі.Боюсь щоб не кусались

    ВідповістиВидалити
  8. Добрий вечір. У віці один рік мої різностатеві черепахи дружили. Жити окремо стали тоді, коли почали проявлятися статеві інстинкти (десь у віці 3-х років). Зараз мої черепахи мешкають окремо, інакше самець гасає за самкою і я боюсь, що 8-мм скло в акватераріумі не видержить. У віці один рік я думаю, що черепахи вживатимуться мирно. Підсаджуйте до своїх черепах "чужих" по-одному і спостерігайте за їх поведінкою. Якщо сприйматимуть якусь особину агресивно, то відсадіть її окремо. І так кожну черепаху. В кінці можна ще раз попробувати підсадити тих черепах, які не були прийняті на початку.

    ВідповістиВидалити